Jetten wil ‘financiële puzzel’ dinsdag grotendeels klaar hebben

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

DEN HAAG (ANP) – D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag “voor een groot deel” voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.

Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal spreken over een “ingewikkelde puzzel” die ze moeten leggen. Eelco Heinen, minister van Financiën en financieel secondant van VVD-leider Dilan Yeşilgöz, sluit zich daarbij aan. Volgens hem zijn er nog “vele stappen nodig” voordat de financiële plaat klaar is.

Bezuinigingen op de zorg lijken onderdeel van die puzzel te worden. Bontenbal benoemde het voorafgaand aan het gesprek dinsdag. Hij denkt dat ze een plan kunnen maken om te bezuinigen en de zorg tegelijkertijd te verbeteren. D66 en VVD hadden ook bezuinigingen op de zorg in het verkiezingsprogramma staan.

Onderwerpen

De partijleiders praten dinsdag voor het laatst met elkaar voordat ze een pauze nemen rond kerst en oud en nieuw. Bontenbal hoopt dat de gesprekken goed gaan, “want als je met een rotgevoel de kerst ingaat, kun je dat de dag erna niet corrigeren”.

Volgens Jetten zijn alle onderwerpen die in het akkoord van de drie partijen moeten komen, zeker één keer besproken de afgelopen twee weken.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.