Jon Batiste wint Grammy voor beste album

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Jon Batiste heeft zondagavond in Las Vegas de Grammy Award gewonnen voor album van het jaar. Hij won de prijs voor de plaat We Are. Eerder haalde de artiest al drie Grammy’s op voor zijn liedjes Freedom en Cry en één voor zijn bijdrage aan de soundtrack van de film Soul.

De Grammy Awards bestaan uit 86 categorieën, de meeste verdeeld over de verschillende muziekgenres. Muzikanten uit alle genres dingen mee naar vier van de prijzen; album van het jaar, nieuwkomer van het jaar, song van het jaar en record van het jaar.

Olivia Rodrigo mocht de Grammy voor nieuwkomer van het jaar mee naar huis nemen. De 19-jarige won tijdens de ceremonie ook de awards voor beste solo-popuitvoering voor het nummer Drivers License en de Grammy voor beste popalbum voor haar plaat Sour.

Silk Sonic

Eerder won Leave The Door Open van Silk Sonic de andere twee van de hoofdprijzen: de Grammy’s voor Song van het jaar en Record van het jaar. Die awards zorgen nog weleens voor verwarring, omdat beide prijzen voor een liedje zijn. Song van het jaar is de prijs voor de schrijvers van een nummer, terwijl de Record of the Year-Grammy gaat naar de artiesten en studiomedewerkers die het liedje hebben opgenomen.

Het nummer won ook de Grammy voor beste r&b-song en de prijs voor beste r&b-uitvoering door Silk Sonic, het R&B-duo dat bestaat uit Bruno Mars en Anderson .Paak. Die laatste award moesten ze wel delen met Jazmine Sullivan die won voor Pick Up Your Feelings.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.