Karin Bloemen overlegt met Hamer over cultuurverandering

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Karin Bloemen heeft “al een paar sessies gehad en gesproken” met Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag. Dat zei de theatermaakster vrijdagavond bij het boekenbal tegen het ANP. Bloemen werd vorig jaar september door Hamer genoemd als de eerste landelijke ambassadeur tegen seksueel wangedrag. “We kijken welke kant het allemaal op moet gaan, om te zorgen dat we een cultuurverandering in gang kunnen zetten.”

“We hebben met allemaal mensen gesproken om ons te helpen”, aldus de 62-jarige Bloemen. “Zowel in muziek, als theater, als in reclame-uiting. Op alle niveaus proberen we daar gehoor aan te geven en dat gaat heel goed.”

De zangeres vindt “het heel goed” dat er wordt gesproken over seksueel wangedrag. “En het is heel goed dat iedereen die zich eigenlijk op een manier benaderd voelde waar hij of zij zich niet prettig bij voelde, dat die het durven te zeggen.” Daar gaat het volgens Bloemen om. “Laten we vooral praten. Ik heb ook altijd gezegd: Als je niet praat, dan bescherm je maar één iemand en dat is de dader of de pleger. Als je wel praat, dan help je jezelf.”

Wat Bloemen betreft is het zaak om het gesprek te blijven voeren en “in oplossingen te denken”. “En laten we niet iedereen meteen wegzetten als een misdadiger. Je hebt ook nog humor en je hebt ook nog gewoon menselijk gedrag. En je mag allemaal ook een fout maken”, aldus Bloemen.

De zangeres en cabaretière heeft vroeger zelf ook te maken gehad met seksueel misbruik. Volgens Bloemen ligt de schuld nooit bij degene die wordt aangerand of verkracht, al is dat wel een gevoel dat vaak overheerst bij slachtoffers.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.