Kensington heeft plezier teruggevonden

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Casper Starreveld, Niles Vandenberg en Jan Haker hebben met de komst van de nieuwe leadzanger Jason Dowd het plezier in Kensington teruggevonden. “Het is geweldig om weer te doen wat we leuk vinden. Met, denk ik, meer plezier dan ooit”, zegt gitarist Starreveld over de terugkeer van de groep tegen het ANP. “Dat is misschien iets wat we de afgelopen jaren een beetje misten.”

Dowd heeft Kensington “veel nieuwe positieve energie” gegeven, stelt Starreveld. “Het voelt als een nieuw avontuur, alsof je een nieuwe deur opent.” Dat is volgens hem terug te horen op de nieuwe plaat First Rodeo, die vrijdag is verschenen. “Het is een soort kleine tijdcapsule van hoe we ons voelden in de afgelopen twee jaar. Het geeft een perfecte weergave van waar Kensington nu staat. En ik denk dat je het plezier, het avontuur, de energie en de positiviteit en kameraadschap ook in deze plaat hoort. En het is een tijdje geleden dat we dat hadden.”

“Ik denk dat de laatste twee platen die we maakten in zekere zin wat somberder en donkerder waren en nu schijnt de zon”, vervolgt Starreveld. “Dat we in 2018 in de Johan Cruijff ArenA speelden, voelt bijna uit een ander leven of zoiets. Het voelt alsof we uit de as zijn herrezen.” Dowd verving eerder dit jaar Eloi Youssef, die Kensington in 2022 verliet.

Oeuvre

Drummer Vandenberg kan niet wachten om de fans te laten zien waar Kensington nu staat. “Natuurlijk hebben we een heel oeuvre aan nummers die we nog steeds blijven spelen in de toekomst, maar je hebt altijd mensen die het oude met het nieuwe gaan vergelijken of eraan moeten wennen. Maar op dit album dat we gaan uitbrengen, gebeurt dat niet. Het is gewoon wij zoals we nu zijn.”

Dowd typeert het album als “mijn favoriete verzameling van alles wat ik ooit in mijn leven heb gemaakt”. “Ik denk dat we ons allemaal zo voelen. We zijn er supertrots op”, zegt hij. De zanger heeft het enorm naar zijn zin binnen Kensington. “Het voelt nog een beetje als een droom. Je stapt een hele nieuwe wereld in en weet eigenlijk niet echt wat je kunt verwachten. Maar de fans hebben me enorm welkom geheten. Het is veel meer dan ik ooit had kunnen bedenken.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.