Kersttoespraak Margareta in twee landen op tv

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

BOEKAREST – De Roemeense televisiezender TVR en de nationale zender van buurland Moldavië, TVR Moldova, zenden maandagmiddag de kersttoespraak uit van de Roemeense ‘bewaarder van de kroon’ Margareta. Zij zet met haar toespraak een decennialange traditie voort van haar vorig jaar overleden vader koning Mihai.

De woorden van Margareta, die na het overlijden van de koning zichzelf niet de titel van koningin heeft gegeven maar ‘bewaarder van de kroon’, zijn eerder deze week al opgenomen in het Elisabeta paleis in Boekarest, zo liet het Roemeense hof zien op sociale media. Het is voor het eerst dat haar toespraak wordt uitgezonden. Vorig jaar, kort na de uitvaart van Mihai, bleef het bij een geschreven tekst die door het paleis werd verspreid.

Dat de toespraak zoveel aandacht krijgt in beide landen – Moldavië behoorde tussen de twee wereldoorlogen bij Roemenië – is bijzonder gezien het feit dat beide staten een republiek zijn. Roemenië verdreef koning Mihai eind december 1947 en ook na de val van het communisme in 1989 was hij niet meteen welkom omdat de nieuwe neo-communistische machthebbers hem als een bedreiging zagen voor hun positie.

Tijdens zijn jaren in ballingschap is Mihai de bevolking via de radio blijven toespreken, al gebeurde dat dan via buitenlandse zenders die op Roemenië waren gericht. “Het was zijn enige manier van communiceren met het vaderland. Ik herinner me nog goed hoe zorgvuldig hij die toespraken voorbereidde”, schreef Margareta vorig jaar.

Pas toen de koning in Roemenië was teruggekeerd, besteedden de nationale radio en tv aandacht aan zijn kersttoespraken, meestal in de nieuwsuitzendingen.

 

BUZZR

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.