Kiefer Sutherland vindt optreden persoonlijk: sta daar als mezelf

Voor Kiefer Sutherland is optreden “heel persoonlijk”, laat de 56-jarige Canadese acteur en zanger weten aan het ANP. “Als ik muziek maak, dan sta ik daar als mezelf en vertel ik over mezelf. Pas toen ik dat volledig begreep begon ik echt van muziek maken te genieten.” De zanger en acteur treedt zaterdag op in het poppodium Paard in Den Haag.
Sutherland is al vele jaren te zien als acteur, onder meer in de populaire serie 24. Als publiek naar zijn optredens komt, dan hebben ze daardoor soms al ideeën over Sutherland en zijn show, vertelt hij. “En ik heb mijn eigen ideeën over het publiek. Maar na alle verhalen en muziek blijken we ook een stuk meer met elkaar gemeen te hebben dan aan het begin van de avond.”
De Something You Love-zanger vertelt namelijk veel persoonlijke verhalen tussen zijn optredens door, die ook het publiek weten te raken. “Dat kan ik aan hun gezichten aflezen. Of ik zie dat iemand een arm om iemand heen slaat, misschien iemand die hetzelfde heeft meegemaakt. Het is iets heel krachtigs. Iets dichter bij elkaar zijn aan het einde van de avond dan aan het begin is iets waar ik het meest van kan genieten.”
Weerstand
De acteur is momenteel bezig met opnames voor een project waarover hij nog niet meer kan vertellen. Daarvoor was hij druk met de opnames van de serie Rabbit Hole. Het optreden en acteren is goed te combineren, laat Sutherland weten. “Toen ik Rabbit Hole aan het opnemen was kon ik ook nog steeds shows doen. Een tour doen is natuurlijk wel iets lastiger plannen.”
Hoewel het acteren en optreden voor Sutherland naast elkaar kan bestaan, komt die combinatie niet ontzettend vaak voor. De zanger en acteur denkt te weten waarom. “Ik denk dat het te persoonlijk wordt voor mensen. Als je een acteur bent en mensen hebben je films gezien, dan vinden ze je om die reden leuk. Je vraagt veel van je publiek door hen te doen schakelen. Er is een bepaalde weerstand.”
Dat mensen graag zijn shows bezoeken, ziet de acteur dan ook als iets om dankbaar voor te zijn. “Nummers schrijven en muziek maken is heel belangrijk voor mij. Tuurlijk wil je dat graag met mensen kunnen delen. Ik ben dankbaar dat mensen naar mijn shows komen. Maar als ze dat niet zouden doen, dan betekent dat zeker niet dat ik zou stoppen met schrijven en muziek maken.”
BuzzE