Kindertransporten vanuit Kamp Vught herdacht

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

VUGHT (ANP) – Op het buitenterrein van Nationaal Monument Kamp Vught zijn zondagmiddag de kindertransporten van juni 1943 herdacht. Onder anderen Esther en Selma Huffener, kleindochters van oud-gevangene Lotty Huffener die haar zusje verloor, hielden samen een toespraak.

Ook lazen leerlingen van basisschool De Schalm uit Vught de namen voor van de weggevoerde kinderen. Een aantal leerlingen vertelde over de korte levens van enkele kinderen van toen. Bijna 1300 Joodse kinderen, meestal begeleid door slechts een van de ouders, werden op 6 en 7 juni 1943 vanuit Vught via Westerbork gedeporteerd naar vernietigingskamp Sobibor in Polen. Daar werden ze meteen vermoord. Een van hen was Carla, het zusje van Holocaustoverlevende Lotty Huffener.

De gebeurtenis wordt sinds 1999 jaarlijks herdacht bij het kindergedenkteken waarop de namen en leeftijden staan van de weggevoerde kinderen. “We vertellen vandaag het verhaal van onze oma en haar zusje. Op de plek waar zij afscheid moesten nemen 82 jaar geleden”, zei Selma Huffener. “Op de plek waar de naam van haar zusje Carla staat gegrift, tussen zoveel andere namen.”

De kleindochter van de Holocaustoverlevende noemde het onvoorstelbaar wat er is gebeurd. “Kinderen die niets misdaan hadden. Ouders die hun kinderen moesten loslaten. Families die hier voorgoed uit elkaar werden gerukt.” Volgens een Joodse traditie sterft een mens twee keer: een keer wanneer het hart stopt met kloppen, en een tweede keer wanneer iemands naam nooit meer wordt genoemd, zo sprak Selma Huffener de aanwezigen toe. “Daarom blijven wij haar naam noemen. Haar verhaal vertellen.”

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.