Kletsnatte betogers worden aangehouden op Museumplein

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

AMSTERDAM (ANP) – De politie heeft omgeroepen dat alle betogers die nu nog op het Museumplein in Amsterdam staan, zijn aangehouden. Even daarvoor werden de ongeveer vijfhonderd demonstranten kletsnat gespoten door waterkanonnen. Desondanks blijven de meesten staan. Ze reageerden lachend en juichend op de mededeling van de politie.

ME’ers staan in een linie voor de demonstranten. Rondom het plein staan veel politiebusjes. De meeste actievoerders blijven echter staan met gele paraplu’s. Een deel van de groep is gaan zitten.

De aanwezigen roepen onder meer: “Liefde, vrijheid, geen dictatuur”, zingen You never walk alone, dansen op Leef en hebben een lang lint aan spandoeken bij zich met teksten als ‘vaccinatiepaspoort = apartheid’ en ‘. Eerder werden veteranen opgeroepen een linie te vormen tussen de mobiele eenheid en de betogers. Op beelden zijn personen te zien met baretten, die voor de groep in de houding staan.

Noodbevel

De gemeente kondigde een noodbevel af toen de demonstranten zich verzamelden op het Museumplein.

“Agressie tegen de politie wordt niet getolereerd. Ga naar huis en houd daarbij voldoende afstand”, schrijft de gemeente op Twitter. Al eerder op de dag waren het plein en de nabije omgeving aangewezen tot veiligheidsrisicogebied, waardoor de politie preventief mag fouilleren.

De afgelopen tijd zijn er wekelijks demonstraties op het Museumplein, waarbij het meerdere keren tot een confrontatie kwam tussen demonstranten en de mobiele eenheid.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.