Klokhuis-serie over nieuws krijgt vermelding bij Prix Europa

Een serie van Het Klokhuis over journalistiek is vrijdag in het zonnetje gezet bij de uitreiking van de Prix Europa. De serie, waarin presentator Janouk Kelderman uitlegt wat nieuws is en waarom journalistiek zo belangrijk is, kreeg een speciale vermelding in de categorie Digitale Media. De Prix Europa is het grootste prijzenfestival voor de beste televisie-, radio- en onlineproducties van Europa. De uitreiking vond plaats in Berlijn.
“Goed geïnformeerd zijn maakt je weerbaar en stelt je in staat om deel te nemen aan de democratie. Nieuwswijsheid is dan ook van groot belang”, zegt eindredacteur Anneke Dorsman van het programma op de NTR-website. “Met deze serie wil Het Klokhuis laten zien hoe nieuws gemaakt wordt, waarom dat belangrijk is en hoe je nepberichten kunt onderscheiden van echte.”
Nederland was in de race met meerdere programma’s, maar geen van de nominaties werd verzilverd. Onder meer de driedelige serie De Toeslagenaffaire maakte kans op een beeldje in de categorie beste fictieserie. Ook Beelden uit Tuvalu (EO), Componeren of Verzuipen (NTR), En niemand bleef onaangeraakt (VPRO) en Gods lobbyisten (BNNVARA) behoorden tot de genomineerde titels.
BuzzE