‘Louis Tomlinson worstelde met eerbetoon aan moeder’
Louis Tomlinson, oud-lid van de Britse boyband One Direction (1D), werd aangemoedigd om een song over zijn overleden moeder te schrijven, maar dat lukte hem niet. Dat zegt Bryn Christopher tegen Daily Mirror. Hij was een van de liedjesschrijvers die betrokken was bij Two Of Us. Die track werd uiteindelijk het eerbetoon van de moeder van Tomlinson.
Christopher, die momenteel zelf een hitje heeft met High, vertelde dat het management van Tomlinson bij hem kwam met de vraag of hij songs wilde schrijven voor de 1D-ster. Het moest een beetje Oasis-achtig zijn, was de opdracht, maar dat zag Christopher met zijn team niet zitten.
De liedjesschrijvers wisten niet veel van Tomlinson, maar wel hadden ze over de dood van zijn moeder gehoord en dat gegeven gebruikten ze voor Two Of Us. “Het was een beetje vreemd”, zegt Christopher nu. “We kenden hem niet en we wisten niet wat hij had meegemaakt.” De schrijvers gebruikten voor de song universele gevoelens, legt Christopher uit. “We hebben immers allemaal wel mensen in onze directe omgeving verloren.”
In zijn nopjes
Toen Tomlinson Two Us Us kreeg, was hij volgens Christopher in zijn nopjes. “Dit is het. Dit is wat ik voelde. Dit is alles wat ik wilde doen”, had de zanger volgens Christopher gezegd. “Hij vertelde dat hij worstelde met het eerbetoon.” Uiteindelijk werd de song uitgebracht. Tomlinson scoorde er in 2019 in Groot-Brittannië een bescheiden hit mee.
Johannah, de moeder van Tomlinson, overleed in 2016 aan leukemie. Acht dagen na haar dood trad Tomlinson op in The X-Factor. Daarmee vervulde hij de laatste wens van zijn moeder.
BuzzE




