Maartje Wortel bij nieuwe blokkeeractie A12, Sieger Sloot niet

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Sieger Sloot, die een gebiedsverbod kreeg opgelegd omdat hij had opgeroepen om de A12 te blokkeren, heeft dinsdag gehoord dat het verbod blijft staan. De 45-jarige acteur is dan ook niet aanwezig bij de volgende blokkeeractie van actiegroep Extinction Rebellion, laat hij desgevraagd weten aan het ANP. Schrijfster Maartje Wortel is wel aanwezig.

Actrice Katja Herbers is afwezig vanwege opnames in het buitenland en of actrice Georgina Verbaan aanwezig is, is volgens haar management nog onzeker. De actie vindt plaats op 11 maart op de A12 in Den Haag. Wortel, Herbers en Verbaan hadden overigens geen gebiedsverbod.

“Ik wilde daarheen. Ik wilde gebruikmaken van mijn demonstratierecht”, zegt Sloot in een reactie van het besluit van de rechtbank in Den Haag om zijn gebiedsverbod niet in te trekken. Sloot mag naar eigen zeggen wel naar “de supportdemonstratie”. Bij de vorige blokkeeractie van de groep op de Utrechtsebaan in Den Haag, tegen subsidies voor fossiele energie, was Sloot ook niet aanwezig. “Ik had het verbod een dag ervoor gekregen. Ik vond het een beetje provoceren om het provoceren om er toch te gaan staan. Een van de acht is wel mee gaan doen en opgepakt.”

Het besef dat er echt iets moet gebeuren aan de klimaatverandering kreeg de acteur door zijn dochters, vertelt Sloot. “Ik was al mijn hele leven bezig met het milieu, het zat er altijd al in. Toen ik zes jaar geleden kinderen kreeg, ja dan ga je opeens verder kijken. Van: wacht even, dit meisje gaat over vijftig jaar echt de gevolgen van klimaatverandering voelen als we niet doen wat nodig is.” De acteur besloot zich zo’n driekwart jaar geleden aan te sluiten bij Extinction Rebellion. “Ik denk dat het nodig is om klimaatactivisme te normaliseren.”

Evident

Wortel is er 11 maart wel bij. “De reden lijkt me evident: we zitten middenin een klimaatcrisis en het lijkt er niet op dat er iemand is die (ondanks alle duidelijke waarschuwingen, zowel van wetenschappers als van de natuur zelf) adequaat beleid voert om onder de 1,5 graad te blijven. Ik kan niet meer niets doen. En ik heb het gevoel (en de hoop) dat dit besef ook doordringt tot een hele grote groep mensen en daarmee hopelijk ook tot in de politiek.”

Verbaan was bij de vorige blokkeeractie aanwezig, maar kan nu nog niet met zekerheid zeggen of dat ook dit keer het geval gaat zijn. “Georgina zal het tot het laatste moment niet weten, ze heeft het erg druk”, aldus haar management.

Sloot is blij dat steeds meer bekende Nederlanders zich hard maken voor het klimaat. Hij vergelijkt de situatie met de 21-jarige zangeres Billie Eilish, die zich geregeld uitspreekt over het klimaat. “Mensen zijn fan van haar, dus als die erover praat dan zullen mensen het sneller geloven. In die zin hebben mensen met een groot bereik een voorbeeldfunctie en kunnen zij echt van belang zijn.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.