Makers bekritiseren NPO’s bezuinigingen op cultuurprogrammering

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO “onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur”. Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

In een gezamenlijk statement, ondertekend door onder anderen filmmakers Martin Koolhoven, Jean van de Velde, Mark de Cloe, Ilse Warringa en Simon Heijmans, stellen de beroepsverenigingen dat de publieke omroep de “wettelijke en morele opdracht” heeft om “méér te zijn dan een kijkcijfermachine: om ruimte te bieden aan kunst, experiment, diversiteit aan stemmen, diepgravende journalistiek en verhalen die verder gaan dan het veilige midden”.

“Als de eerste reflex bij bezuinigingen is om juist kunst-, cultuur-, drama- en documentaireprogramma’s te schrappen, ondergraaf je stap voor stap de pluriformiteit van het medialandschap en verarm je het publieke debat, een essentiële voorwaarde voor een gezonde democratie”, stellen de beroepsverenigingen. Ze begrijpen dat omroepen kritisch moeten kijken naar “hun eigen organisatie en structuren”, maar vinden dat nu “een onevenredig groot deel van de pijn bij de inhoud en daarmee de makers en het publiek wordt neergelegd”.

De afgelopen weken maakten verschillende omroepen hun bezuinigingsplannen bekend. Bij onder meer AVROTROS en VPRO werd gekozen om te snijden in cultuurprogrammering. De EO stopt met eigen fictieproducties en documentaires.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.