Mart Hoogkamer woedend: ‘Nepaccounts doen boekingen namens mij!’
Zanger Mart Hoogkamer heeft aan de bel getrokken bij de politie. De Zwemmen in Bacardi Lemon-zanger laat op Instagram weten dat er mensen actief zijn die zich op sociale media en via apps voordoen als hij of zijn management.
“Ze doen zelfs boekingen of sturen betaalverzoeken namens mij, maar dat is NIET van mij afkomstig!”, schrijft Mart boos. Volgens de volkszanger gaat het om nepaccounts op onder meer TikTok en WhatsApp. De oplichters gebruiken zijn naam en beeltenis om anderen geld af te troggelen. Mart noemt de situatie “zeer boosmakend en teleurstellend.” Of hij daadwerkelijk aangifte heeft gedaan en of de politie een onderzoek is gestart, is nog niet duidelijk.
Angst voor AI-misbruik
In een extra bericht deelt Mart zijn zorgen over de razendsnelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI). “De komst van steeds realistischere AI-technieken maakt het steeds moeilijker om onderscheid te maken tussen echt en nep”, aldus de zanger. “Wat ooit bedoeld was als een mooie en innovatieve tool, blijkt nu ook een groot gevaar te kunnen vormen.”
Mart vertelt dat hij zich “regelmatig moet verdedigen tegen nepbeelden, valse profielen en misleidende berichten.” Soms schrikt hij er zelf van hoe echt de beelden lijken. “Ik hoop dat er in de toekomst meer aandacht, bewustwording en bescherming komt, voor iedereen.”





