MEAU: heel belangrijk om vandaag stil te staan bij onze vrijheden

MEAU vindt het als Ambassadeur van de Vrijheid “heel heftig” dat niet iedereen op de wereld vrij is om te doen en laten wat hij of zij wil. “Soms kan ik daar heel erg van schrikken”, zegt de 22-jarige zangeres vrijdagochtend in gesprek met het ANP. Op Bevrijdingsdag geeft MEAU optredens op bevrijdingsfestivals in Limburg, Drenthe, Flevoland en Utrecht.
De artiest vindt het “een enorme” eer dat zij vrijdag “voor vrijheid mag staan”. Voor MEAU is vrijheid “dat ik kan doen wat ik wil en kan zeggen wat ik wil en dat ik kan houden van wie ik wil”. “En dat ik ook wel echt de muziek kan maken die ik wil”, vertelt ze.
Wanneer MEAU denkt aan wat er gebeurt in landen als Iran en Afghanistan, schrikt ze soms. “Dan denk ik: hoe kan dit eigenlijk? Hier is het ook nog lang niet wat het moet zijn, maar dat kan je je echt niet voorstellen.” MEAU acht het belangrijk om vrijdag gezamenlijk “heel erg stil te staan” bij “dat het heel mooi is dat we dit met zijn allen kunnen vieren en dat we dat ook echt moeten doen”. “En dat iedereen respect voor elkaar moet hebben en dat iedereen gelijk is.”
Naast MEAU zijn dit jaar ook Tabitha en Froukje Ambassadeur van de Vrijheid. Gedurende de dag zijn er honderden optredens op bevrijdingsfestivals door heel Nederland.
BuzzE