Meerderheid van de Kamer wil Rusland van SWIFT afsluiten

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

DEN HAAG (ANP) – Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat Rusland wordt afgesloten van het internationale betalingssysteem SWIFT. In het nieuwe sanctiepakket dat de EU-leiders donderdag overeenkwamen zit deze stap niet.

VVD, D66 en PvdA pleiten al langer voor deze maatregel vanwege de Russische invasie in Oekraïne. Ook GroenLinks, ChristenUnie en CDA staan hier achter. Zonder SWIFT wordt het heel lastig voor Rusland om internationale transacties te doen.

“De wijze waarop Rusland zich opstelt, rechtvaardigt dat ook de zwaarste sancties zoals de afkoppeling van SWIFT op tafel liggen”, twitterde Agnes Mulder (CDA). En Don Ceder (ChristenUnie) vindt het “toch teleurstellend” dat het loskoppelen van het SWIFT niet in het EU-sanctiepakket zit.

Iran is het enige land dat ooit is buitengesloten van SWIFT. Dat leidde daar tot grote economische problemen.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.