Messi neemt in tranen afscheid: eerbetoon aan overleden vader

Lionel Messi, de 39-jarige aanvoerder die Argentinië in 2022 eindelijk de wereldtitel bracht, nam dinsdag in tranen afscheid van de nationale ploeg, voor 85.000 mensen in het Estadio Monumental in Buenos Aires. Zijn eerste woorden op de microfoon waren niet voor zijn fans, niet voor zijn ploeggenoten, maar voor zijn vader Jorge, die twee maanden geleden overleed. Voor Nederlandse kijkers was het de laatste kans om de meest bepalende voetballer van een generatie in het lichtblauw-wit te zien.

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

Een goal, twee assists en dan de tranen

Messi vertrok zoals alleen hij kan vertrekken. Hij gaf twee assists en benutte een strafschop in de bovenhoek in een 3-0 overwinning op Benin. Eerst bediende hij Nicolás Otamendi, die zelf ook afscheid nam, en vervolgens het 22-jarige talent Nico Paz. De penalty knalde hij snoeihard in de bovenhoek.

Opvallend: er was geen publiekswissel. Messi speelde de negentig minuten uit, en toen er in de slotfase een vrije trap viel op 21 meter, gingen overal in het stadion telefoons omhoog. Hij miste, maar niemand leek dat erg te vinden.

Zijn eerste woorden waren voor Jorge

De speech daarna was het moment waar Argentinië op wachtte. Messi brak zichtbaar. “Het eerste waar ik aan denk, is mijn vader”, zei hij. Jorge Messi overleed op 8 augustus, 68 jaar oud, na een langdurige ziekte, in Rosario. Hij was niet alleen Messi’s vader, maar jarenlang zijn zaakwaarnemer, zijn belangrijkste vertrouwenspersoon en de man die hem als dertienjarige begeleidde naar Barcelona.

Lionel Messi had eerder al verteld dat hij altijd de goedkeuring van zijn vader zocht. Dat hij hem nu publiekelijk als eerste noemde, in het zwaarste emotionele moment van zijn sportcarrière, zegt alles over die band.

“Ik zweer jullie dat ik voor altijd zou willen terugkomen”, zei Messi tegen het publiek, “want spelen voor de nationale ploeg van Argentinië is het mooiste wat je kan overkomen.” Door het hele stadion klonk: “Messi, stop alsjeblieft niet.”

Scaloni: ‘zoiets zie ik nooit meer’

Bondscoach Lionel Scaloni, zichtbaar aangedaan, verloor na de wedstrijd zijn beheersing. Hij omschreef Messi als de beste speler in de geschiedenis van het spel. “Ik heb nooit iemand anders gezien die op een voetbalveld overbrengt wat hij overbrengt”, zei Scaloni. “Dat is wat we gaan missen.”

De coach had naar eigen zeggen persoonlijk aangestuurd op dit afscheidsduel, mede omdat zijn eigen contract eind december afloopt en hij niet zeker was of hij er anders bij zou zijn.

De vraag die Argentinië nu bezighoudt, is onontkoombaar. Messi verlaat de nationale ploeg als recordhouder in caps én doelpunten: 208 interlands, 126 goals, een wereldtitel en twee Copa América-titels. Na Diego Maradona volgde 35 jaar niets. Scaloni erkende de onzekerheid: “Het gevoel hem op het veld te hebben is uniek. We moeten door, maar dat gevoel vervang je niet.”

Inter Miami tot 2028, Ballon d’Or op 26 oktober

Zijn clubcarrière bij Inter Miami loopt nog door tot 2028. Op 26 oktober wordt in Londen de Ballon d’Or uitgereikt, waarvoor Messi opnieuw is genomineerd. Scaloni liet weinig twijfel bestaan over zijn mening: “Als het voor de beste speler is, hoef je er niet lang over na te denken.” Argentinië begint intussen aan een nieuwe cyclus, richting het WK van 2030, met een generatie die moet bewijzen dat het tijdperk-Messi geen eenmalige uitzondering was.

Tags

LIONEL MESSI

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.