Minder mensen bij Japanse herdenking met keizer

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De Japanse keizer Naruhito zal dit jaar het einde van de Tweede Wereldoorlog in een kleiner gezelschap herdenken dan gebruikelijk. Op 15 augustus worden slechts 1400 mensen uitgenodigd om bij de plechtigheid in de Nippon Budokan in Tokio te zijn. Dat is twintig procent van het aantal van vorig jaar. Toen waren er 6200 genodigden.

Reden voor de inkrimping van de ceremonie zijn de maatregelen die gelden om verspreiding van het coronavirus in te dammen. Met minder aanwezigen kan onderling een meter afstand worden bewaard, zo liet een woordvoerder van het ministerie van gezondheid weten aan Japanse media.

Iedereen krijgt het verzoek mondkapjes te dragen, de handen goed te wassen en bij binnenkomst wordt van iedereen de temperatuur gemeten. Het Japanse volkslied zal niet worden gezongen, zo liet het ministerie ook weten. Als de toestand daar in augustus om vraagt, kunnen nog meer maatregelen worden genomen.

Keizer Naruhito zal tijdens de herdenking een korte toespraak houden, evenals premier Shinzo Abe.

 

BUZZR

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.