Minister wilde verrassing voorkomen met bekritiseerde UNRWA-brief

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

DEN HAAG (ANP) – Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.

Dat laatste hebben de coalitiepartijen gedaan om zich te verzekeren van voldoende steun voor de huidige begroting over ontwikkelingshulp. Dat terwijl zij zich in het coalitieakkoord hebben voorgenomen om de band met UNRWA te herstellen. Sjoerdsma wilde hierover voor het debat duidelijkheid geven, omdat hij verwachtte dat de Tweede Kamer het hem niet in dank zou afnemen als dit pas tijdens het debat zou gebeuren.

In zijn brief wilde Sjoerdsma rekening houden met de zorgen die leven in de linkse en rechtse oppositie. “Ik sluit niet uit dat ik daar niet geheel succesvol in ben geweest als ik zo uw Kamer beluister”, aldus de bewindsman. Partijen als SGP en JA21 vinden UNRWA niet neutraal en verwijzen daarbij ook naar verwijten van Israël dat de hulporganisatie medeplichtig is aan de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023. Daarvoor is geen hard bewijs geleverd. Partijen als GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) vinden juist dat hulp in de Gazastrook niet mogelijk is zonder UNRWA.

“De situatie in Gaza is echt zodanig dat het evident is dat er hulp via UNRWA moet plaatsvinden”, vindt ook Sjoerdsma. Maar hij bepleitte ook dat het hulpgeld voor Gaza moet worden verspreid over meerdere organisaties.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.