Ministerie: nu geen feitenrelaas over omstreden mondkapjesdeal

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

DEN HAAG (ANP) – Het ministerie van Volksgezondheid deelt voorlopig geen feitenrelaas met de Tweede Kamer over de mondkapjesdeal met Sywert van Lienden, en de rol die voormalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge bij die deal speelde. De Kamer vroeg vorige week expliciet om een feitenrelaas. Maar zolang het onderzoek naar de deal nog loopt zou dat niet zorgvuldig en volledig zijn, schrijft minister Conny Helder (Medische Zorg) aan de Tweede Kamer.

Volgens de bewindsvrouw zou “een deel van het feitenrelaas uitlichten echter geen recht doen aan de zorgvuldigheid en de volledigheid van het onderzoek”. De uitkomsten van het onderzoek zouden er voor de zomer moeten liggen, maar Helder schrijft dat die planning volgens onderzoeksbureau Deloitte ook afhankelijk is van “onder andere de voortgang bij het te houden hoor- en wederhoorproces”.

Directe aanleiding voor het verzoek van de Kamer was een artikel uit de Volkskrant vorige week. Daaruit bleek dat De Jonge er bij een hoge ambtenaar op aandrong om met Van Lienden in gesprek te gaan.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.