Nederland na ‘forse ingrepen’ minder afhankelijk van Russisch gas

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

DEN HAAG (ANP) – Nederland kan, in tegenstelling tot sommige andere EU-landen “met een aantal forse ingrepen flink de afhankelijkheid van Russisch gas afbouwen”, zegt energieminister Rob Jetten. De bewindsman komt volgende week met voorstellen om “de Russische afhankelijkheid zo snel mogelijk naar nul te brengen”.

De Europese Commissie denkt dat de EU in 2027 al van Russische brandstoffen af kan zijn. De commissie presenteerde deze week een plan om de de gasimport uit Rusland flink te verminderen de komende jaren. De plannen waar Jetten mee bezig is, zijn de Nederlandse uitwerking van de Europese voorstellen.

Nederland heeft een relatief goede uitgangspositie, zegt de minister. Zo’n 15 procent van het gas dat in Nederland wordt gebruikt, komt uit Rusland. Maar “je moet het wel samen doen in Europa en buurlanden helpen die het wat moeilijker hebben”, benadrukt Jetten.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.