Nederland stuurt weer F-35’s voor bewaking Poolse luchtruim

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

DEN HAAG (ANP) – Nederlandse F-35’s gaan van september tot en met december helpen het Poolse luchtruim te bewaken. De inzet van de gevechtsvliegtuigen moet bijdragen aan de militaire afschrikking van Rusland aan de oostkant van het NAVO-grondgebied. Dat schrijft demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) aan de Tweede Kamer. Hij brengt maandag een bezoek aan Polen, samen met premier Dick Schoof.

De NAVO heeft in Polen een logistiek centrum ingericht voor de doorvoer van wapens en andere militaire goederen naar Oekraïne. “Door deze Nederlandse F-35’s in te zetten voor de bewaking van het luchtruim boven Oost-Europa, beschermen we militair materieel dat bestemd is voor Oekraïne”, aldus Brekelmans.

Daarnaast zorgt de inzet van de F-35’s er volgens de bewindsman voor dat de NAVO snel kan reageren op (dreigende) schendingen van het luchtruim. “Zo houden we de Russische dreiging letterlijk op afstand.”

Nederland werkt bij deze missie nauw samen met Noorwegen. De toestellen komen onder directe aansturing te staan van de NAVO. Sinds de Russische inval in Oekraïne ruim drie jaar geleden zijn al vaker Nederlandse F-35’s ingezet voor de bewaking van het NAVO-luchtruim.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.