Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

ROTTERDAM (ANP) – Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

Het schip, dat is getroffen door een uitbraak van het hantavirus, heeft nog 27 opvarenden aan boord. Onder hen zijn 25 bemanningsleden en een arts en een verpleegkundige. Een deel van de bemanning gaat in de haven in quarantaine. Geen van hen heeft voor zover bekend verschijnselen van het virus.

In de haven zijn 23 portocabins geplaatst, zegt een woordvoerder van het Havenbedrijf. Hier gaat de bemanning in quarantaine tot 18 juni. Een aantal blijft aan boord, zoals is vereist. De cabins zijn onder meer voorzien van een keukentje, douche, een bank en bed. De plek waar de opvarenden verblijven, is afgeschermd van de buitenwereld en ligt volgens de woordvoerder op ongeveer 8 kilometer van de bewoonde wereld.

Tenerife

Vorige week werden vrijwel alle opvarenden van het schip gehaald in de haven van Tenerife. Zij zijn met evacuatievluchten van het eiland gehaald.

Het virus kostte aan drie mensen, onder wie twee Nederlanders, het leven. Meerdere personen raakten besmet.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.