Nederlandse man gered uit jungle in Indonesië
De vakantie van de 68-jarige Nederlandse man is in Indonesië op dramatische wijze geëindigd. Tijdens een wandeling naar de Lombongo-watervallen in Bone Bolango Regency (Sulawesi) gleed hij uit en viel in het water. Daarbij brak hij zijn been.

De man reisde samen met een groep van negentien andere Nederlandse toeristen toen het ongeluk plaatsvond. Rond 11.00 uur lokale tijd raakte hij tijdens het lopen over de gladde rotsen zijn evenwicht kwijt en kwam hij ten val. Zijn medereizigers verleenden direct eerste hulp, maar al snel bleek dat professionele redding nodig was.
Het reddingsproces was verre van eenvoudig. Door de zware regenval was het pad naar de plek van het ongeluk steil en spekglad geworden. Het gezamenlijke reddingsteam moest zich onder moeilijke omstandigheden een weg banen door de jungle om de gewonde toerist te bereiken. Uiteindelijk lukte het hen om de man met behulp van een brancard in veiligheid te brengen.
„Het slachtoffer liep een ernstige beenblessure op”, verklaarde Heriyanto, hoofd van Basarnas Gorontalo. Het was volgens hem dankzij de snelle melding van de medereizigers en de inzet van het SAR-team dat de evacuatie succesvol kon worden uitgevoerd.
De man werd na zijn redding overgedragen aan de medische hulpdiensten.