NPO kan niet zeggen wanneer rapportages Ongehoord worden gewogen

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

De NPO kan niet zeggen wanneer een oordeel wordt geveld over de verbeteringsrapportages die omroep Ongehoord Nederland heeft ingediend. Dat laat een woordvoerder donderdag weten. Presentator Tom de Nooijer stelde donderdag in Ongehoord Nieuws dat de NPO van plan is de uitzendingen van de aspirant-omroep stop te zetten.

De omroep van Arnold Karskens moet sinds begin dit jaar de rapportages inleveren bij de Raad van Bestuur van de NPO om aan te tonen dat de omroep zijn best doet de zelf aangedragen verbeterpunten door te voeren. De NPO verzocht Ongehoord om de extra rapportages nadat de Ombudsman van de publieke omroepen twee maal had geconstateerd dat ON! zich schuldig maakt aan het verspreiden van aantoonbaar onjuiste informatie.

De NPO liet eerder deze maand weten dat Ongehoord Nederland een aantal rapportages heeft ingeleverd, maar dat deze nog moeten worden beoordeeld. ON heeft bij de onafhankelijke bezwaarcommissie van de NPO bezwaar aangetekend tegen het verzoek van de NPO om de rapportages in te dienen. Daarnaast heeft ON een kort geding aangespannen tegen de NPO over de rapportages. Volgens de omroep is er geen wettelijke basis voor dit verzoek. De omroep spreekt van “machtsvertoon”.

De NPO heeft staatssecretaris Günay Uslu (Media) in het voorjaar verzocht om de voorlopige erkenning van ON! in te trekken na drie sancties die volgden op de rapporten van de Ombudsman. Uslu moet hierover in december een besluit nemen.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.