NPO: rapport over representatie op tv is helder, maar pijnlijk

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De NPO vindt het rapport van het Commissariaat voor de Media (CvdM) over de representatie van vrouwen en mensen met een beperking op televisie “helder, maar pijnlijk”. Dat laat de omroep donderdag weten. Uit het rapport blijkt dat deze twee groepen nog steeds ondervertegenwoordigd zijn.

“Het is onacceptabel dat er nog steeds sprake is van ondervertegenwoordiging op televisie. Er móeten snel meer vrouwen en mensen met een beperking te zien zijn als bijvoorbeeld nieuwslezer, presentator, verslaggever of deskundige”, aldus de NPO. “In de loop van 2025 willen we een toename zien van het aantal vrouwen en mensen met een waarneembare beperking in nieuws-, sport- en andere programma’s.”

Volgens het CvdM is de representatie van vrouwen op televisie sinds 2019 niet verbeterd. De NPO gaat hierover in gesprek met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en het CvdM. “Het mag niet bij woorden blijven: het is hoogste tijd voor resultaten en daarvoor gaan we concrete afspraken maken in het kader van de programmering”, aldus de omroep.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.