NSC wil alsnog onderzoek naar lekken info zaak-Arib

DEN HAAG (ANP) – NSC-Kamerlid Sander van Waveren wil dat het dagelijks bestuur alsnog onderzoek gaat doen naar het lekken van vertrouwelijke informatie over het onderzoek naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib. Dat laat de partij weten. Het presidium besloot afgelopen vrijdag om dat niet te doen.
Van Waveren noemt dat besluit “veel te laks”. Hij vindt dat “het achterhouden en verwijderen van informatie het vertrouwen in ons bestuur schaadt en voor ministers een politieke doodzonde is.” De NSC’er gaat maandag in een debat over de financiën van de Kamer alsnog een verzoek voor vervolgonderzoek doen.
Huidig Kamervoorzitter Martin Bosma verwacht dat “nieuw onderzoek geen nieuwe relevante feiten zal opleveren”, schreef hij de Kamer vrijdag. Een strafrechtelijk onderzoek naar het lek leverde nieuwe informatie op over de rol van onder anderen twee voormalig Kamerambtenaren en Vera Bergkamp, die voorzitter was ten tijde van het onderzoek naar Arib.
Het presidium
Van Waveren ziet in de brief van Bosma en het nieuws rondom de affaire “een beeld van politieke betrokkenheid bij het lekken, van het verwijderen van informatie en het achterhouden van informatie voor de Rijksrecherche.” Het Openbaar Ministerie kan geen onderzoek doen naar politici. Dus legt hij het verzoek neer bij het presidium.
Van Waveren is geen lid van het presidium, zijn partijgenoot Wytske Postma is dat wel. PVV-Kamerlid Gidi Markuszower stapte eerder uit onvrede uit het bestuur van de Kamer. De PVV’er wilde ook verder onderzoek, met name naar de rol van Bergkamp. Onder haar leiding startte een onderzoek naar Arib, op basis van anonieme klachten over haar manier van werken. Dat besluit lekte vroegtijdig uit, dagblad NRC kreeg een vertrouwelijk advies in handen.
ANP