Olympische vlam komt langs filmfestival van Cannes

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De olympische vlam komt volgende week langs het filmfestival van Cannes. Dat heeft de organisatie van het beroemde filmfestival maandag gemeld. De Franse paralympische atleet Arnaud Assoumani draagt de toorts op 21 mei over de rode loper.

De vlam is aanwezig rond de vertoning van de documentaire Olympiques! La France des Jeux van regisseur Mickaël Gamrasni. In de film leggen drie generaties Franse atleten uit waarom het land zo’n speciale band heeft met het sportevenement. Bij de première van de film zijn verschillende olympische en paralympische kampioenen aanwezig, onder wie Tony Estanguet, Marie-José Pérec, Thierry Rey en Iliana Rupert.

De olympische vlam wordt momenteel in een estafette langs Frankrijk gedragen. De tocht begon op 9 mei in Marseille. Op 18 juni komt de vlam opnieuw naar Cannes. De route van 12.000 kilometer eindigt op 26 juli in Parijs tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. De Olympische Spelen dit jaar vinden plaats van 26 juli tot en met 11 augustus.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.