OM: mogelijk 27 sterfgevallen door illegale medicijnenwebsite

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

ZWOLLE (ANP) – Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.

Zij worden verdacht van de illegale handel in medicijnen. De twee werden in augustus aangehouden, samen met een derde verdachte. Hij zit niet vast. De website is offline gehaald. Er staat nu een oproep op voor klanten om contact op te nemen met de Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) als ze gezondheidsklachten hebben na het gebruik van de middelen die ze kochten via de website.

De verdachten zouden onder meer middelen hebben verkocht tegen angst en ernstige slaapproblemen die uiterst verslavend zijn en bij een onjuiste dosering schadelijk of zelfs dodelijk kunnen zijn. Op de website werden de middelen aangeprezen als stoffen voor onderzoek. “Maar je kunt je niet verschuilen achter een paar stickertjes met ‘not for human consumption'”, zei de officier van justitie.

In de woningen van de verdachten en in bedrijfspanden is een grote hoeveelheid geneesmiddelen in beslag genomen. Hiervoor is normaal een doktersrecept nodig. Ook werd beslag gelegd op bankrekeningen, cryptotegoeden, woningen, auto’s en luxegoederen van de verdachten.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.