Oostenrijkse omroep cancelt Corsage na porno-aanklacht acteur

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

De Oostenrijkse publieke omroep ORF zendt de film Corsage voorlopig niet uit. De zender heeft hiertoe besloten nadat bekend werd dat acteur Florian Teichtmeister, die in de film de rol van keizer Franz Joseph speelt, is aangeklaagd voor het bezit van kinderporno. De acteur gaat schuldig pleiten aan de aanklacht, meldt persbureau AFP.

“De ORF ziet met onmiddellijke ingang af van het produceren en uitzenden van werken met Florian Teichtmeister”, meldt de ORF. Ook zou bioscoopketen Cineplexx de film niet meer willen vertonen. Het nationale toneelgezelschap Burgtheater, waar de acteur aan verbonden was, heeft hem per direct ontslagen.

De film Corsage is dit jaar de Oostenrijkse inzending voor de Oscars. De film, die in première ging op het festival van Cannes, belicht de depressies waar de volwassen keizerin Elisabeth mee kampte. Frans Jozef was de echtgenoot van Elisabeth. Vicky Krieps, die de rol van Elisabeth speelt, won onlangs een European Film Award voor haar hoofdrol.

De rechtszaak tegen Teichtmeister begint 8 februari. De acteur wordt ervan beschuldigd dat hij tussen februari 2008 en augustus 2021 een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal in bezit zou hebben gehad. Het zou gaan om meer dan 50.000 afbeeldingen en filmpjes. Hij riskeert voor deze aanklacht een celstraf van twee jaar.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.