Opbouw van podium Eurovisie Songfestival begonnen

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

De opbouw van het podium is ruim een maand voor de start van het Eurovisie Songfestival begonnen. De BBC, mede-organisator van het evenement in Liverpool, deelt op Instagram beelden van de opbouw.

In februari werd al bekendgemaakt dat het ontwerp van het podium in de Liverpool Arena is geïnspireerd door de situatie in Oekraïne. Het land zou, als de winnaar van vorig jaar, eigenlijk het evenement moeten huisvesten maar dat kan vanwege de oorlog met Rusland niet. Het ontwerp omschreef ontwerper Julio Himede eerder als een “knuffel” voor het land. “Ik richtte me op de culturele aspecten en overeenkomsten tussen Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk en specifiek Liverpool. Van muziek, dans en kunst tot architectuur en poëzie.”

Ook werd eerder duidelijk dat het publiek in mei voor het eerst sinds 2019 weer vlak voor het podium kan staan. De greenroom, de hokjes waar de deelnemende artiesten en hun entourage zitten tijdens de show, komt achterin de zaal.

De eerste halve finale, waarin Nederland strijdt om een finaleplek, is op 9 mei. De tweede halve finale volgt op 11 mei en de grote finale is op 13 mei.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.