Organisatoren klimaatprotest: neem water en zonnebrand mee

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

DEN HAAG (ANP) – Extinction Rebellion wil zaterdag en zondag water uitdelen bij de aangekondigde blokkade van de A12 in Den Haag. Ook roept de groep klimaatdemonstranten op om zelf water, eten en zonnebrand mee te nemen, “en eventueel een paraplu of parasol. Zonder scherpe punten, want die kunnen als wapen gezien worden en we houden vreedzame protesten.”

Extinction Rebellion wil vanaf zaterdag elke dag de A12 in Den Haag blokkeren, uit protest tegen overheidssteun voor de fossiele industrie. De organisatoren willen waterbrengers inzetten om water naar de snelwegblokkeerders te brengen. “Onze contactpersonen voor de politie gaan agenten vragen om de waterbrengers door te laten. Zo hopen we extra aanvoer te kunnen ontvangen. We verwachten 10.000 tot 15.000 mensen en het wordt redelijk warm.” Ook lopen EHBO’ers van Extinction Rebellion tussen de demonstranten door om de gezondheid van hen in de gaten te houden. “En als mensen echt buiten westen raken, kunnen we altijd 112 bellen, net als elke andere burger.”

Aan de andere kant van het Malieveld, bij station Den Haag Centraal, zijn zaterdag en zondag demonstraties om de aangekondigde blokkade te ondersteunen. De organisatoren van die ‘supportdemo’ adviseren bezoekers om zelf twee tot drie liter water mee te nemen.

Het KNMI verwacht voor de komende dagen temperaturen van ongeveer 30 graden.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.