Paniek in de bergen: Nederlander stort in op Monte delle Rose
Wat een ontspannen wandeling door de Siciliaanse natuur had moeten worden, eindigde voor een Nederlandse toerist in een angstige nachtmerrie. De 72-jarige man zakte tijdens een tocht met zijn partner aan de voet van de Monte delle Rose plotseling in elkaar. Hij klaagde over hevige pijn en ademhalingsproblemen.

Het stel genoot van de prachtige paden in de Riserva Naturale Monti di Palazzo Adriano en Valle del Sosio bij Chiusa Sclafani, toen het misging. Omdat de man niet meer in staat was verder te lopen, belde zijn partner direct het alarmnummer 112. Daar werd de ernst meteen duidelijk en werd groot alarm geslagen.
Helikopteractie
Het Sicilaanse berg- en grottenreddingsteam (Soccorso Alpino e Speleologico) kwam samen met de Italiaanse luchtmacht in actie. Vanuit de luchtbasis in Trapani vloog een militair reddingsteam met een HH 139B-helikopter naar de plek des onheils. Terwijl de reddingswerkers vanuit Palermo met een terreinwagen onderweg waren, lieten hun collega’s zich met een lier uit het toestel zakken om de man te bereiken.
De Nederlander werd in een harnas vastgemaakt en met het verricello de lucht in getakeld, terwijl ook zijn geschrokken partner werd meegenomen. Het duo werd rechtstreeks naar het Ospedale Civico in Palermo gevlogen, waar al een ambulance klaarstond.
Groot compliment voor redders
Volgens Italiaanse media was het een race tegen de klok: de hoge luchtvochtigheid en kans op zware regenbuien maakten de omstandigheden extra gevaarlijk. Dankzij de snelle samenwerking tussen de hulpdiensten kon de Nederlander veilig naar het ziekenhuis worden gebracht.