Pierre Bokma speelt hoofdrol in Duitse versie King Lear

Pierre Bokma speelt de hoofdrol in een Duitse versie van de voorstelling King Lear. De voorstelling gaat op 10 september in première, maakte het Schauspielhaus in Bochum dinsdag bekend, waar het toneelstuk wordt gespeeld.
King Lear is geschreven door William Shakespeare. Het verhaal gaat over een koning die zijn jongste dochter onterft, zijn rijk in tweeën deelt en de macht uit handen geeft.
Regisseur Johan Simons was al even bezig met de voorstelling toen het coronavirus uitbrak. Daardoor moet hij het stuk opnieuw lezen en ensceneren. “Ik was al vier weken aan het repeteren toen corona kwam. Maar oh de ironie van het lot: Shakespeare heeft het stuk tijdens de pest geschreven, toen hij zelf in quarantaine zat.”
De voorstelling kan door publiek worden bijgewoond, al moeten de mensen wel afstand van elkaar bewaren. “De 1,5 meterregel is een vloek, maar kan ook inspirerend werken”, aldus Simons.
BuzzE