Pluktuin op het Museumplein voor Nationale Tulpendag

AMSTERDAM (ANP) – Voor de viering van Nationale Tulpendag wordt zaterdag een pluktuin aangelegd op het Amsterdamse Museumplein. In de tuin staan ruim 200.000 tulpen en iedereen mag gratis twee bosjes plukken.
Olympisch schaatskampioen en dochter van een tulpenkweker Irene Schouten opent de pluktuin om 13.00 uur. Iets daarvoor doopt zij de nieuwe tulp ‘Dutch Pearl’, naar ‘Meisje met de parel’ van Johannes Vermeer. Dat schilderij en ook ‘Het melkmeisje’ worden tijdens de Tulpendag nagebootst door mensen in kostuums.
Aan hetzelfde plein opent het Rijksmuseum op 10 februari de tentoonstelling Vermeer. Daarin worden 28 werken van de schilder getoond. De openingstijden voor de tentoonstelling zijn verruimd, omdat er al voor de opening veel belangstelling was.
Nationale Tulpendag is een initiatief van Nederlandse tulpenkwekers en wordt elke derde zaterdag van januari gehouden. Dit jaar is het thema ‘Typical Dutch’.
ANP