Politie arresteert twee mensen tijdens ongeregeldheden in Katwijk

Advertentie
KATWIJK (ANP) – De politie heeft woensdagavond in Katwijk twee mensen aangehouden tijdens de ongeregeldheden die plaatsvonden rond een pro-Palestijns protest. Volgens de politie verstoorde een groep van ongeveer driehonderd personen de openbare orde en gooiden meerderen daarbij met stenen en bierflessen naar demonstranten en de politie.
De groep demonstranten protesteerde vanaf het begin van de avond tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël in de Nieuwe Kerk. Volgens lokale en regionale media werden zij vervolgens belaagd door mensen van wie sommigen bivakmutsen droegen.
De politie laat weten dat ze op de boulevard enkele tientallen mensen hebben weggestuurd die onder andere gezichtsbedekkende kleding droegen. Daarnaast was er een andere groep van driehonderd personen die de openbare orde verstoorde. Twee mensen zijn aangehouden voor belediging en openlijke geweldpleging en een persoon raakte in het gezicht gewond.
Burgemeester Cornelis Visser van Katwijk kondigde vanwege de ongeregeldheden een noodbevel af om het recht om te demonstreren te beschermen. Volgens de politie was om 21.45 uur de rust weergekeerd in het centrum.
ANP