Politie heeft geen camerabeelden van plek ongeval Sanne en Hebe

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

DEN BOSCH (ANP) – De politie heeft geen beelden van het ongeval waarbij Sanne (26) en Hebe (10) om het leven kwamen. Op de plek van het auto-ongeluk bij knooppunt Empel (A59/A2) bij Den Bosch hangen geen zogeheten ANPR-camera’s, aldus Stijn van Griensven (hoofd Operatiën Oost-Brabant).

ANPR staat voor Automatic Number Plate Recognition, oftewel kentekenherkenning. De camera’s langs of boven de (snel)wegen registreren welke auto’s voorbijrijden en controleren bijvoorbeeld of de eigenaren worden gezocht door de politie. Ook wordt de techniek gebruikt voor bijvoorbeeld trajectcontroles of het handhaven van milieuzones in grote steden.

Of Rijkswaterstaat wel camera’s heeft hangen bij knooppunt Empel, wordt nog uitgezocht, zo laat een woordvoerder weten. Ook is het niet duidelijk of de beelden dan terug te vinden zijn, mochten die gemaakt zijn. “Op heel veel plaatsen hebben we camera’s hangen, maar deze gebruiken we alleen om de doorstroming van het verkeer te monitoren. Dat gebeurt alleen realtime, en wordt niet achteraf voor opsporingsdoeleinden gebruikt.”

De politie heeft iedereen die dashcambeelden gemaakt heeft op maandag op de A59 tussen Waalwijk en knooppunt Empel tussen 14.00 uur en 20.00 uur gevraagd zich te melden.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.