Primeur: na vijftig jaar zingt Frits Spits op de radio
Luisteraars van het NPO Radio 1-programma De Taalstaat waren zaterdagochtend getuige van een unicum. Voor het eerst in de halve eeuw dat hij op de radio te horen is, werd Frits Spits overgehaald mee te zingen. “Ja, dit is echt een primeur”, stelde de presentator. Daarna bood hij de luisteraars bij voorbaat zijn excuses aan.
Sanne Wallis de Vries was te gast over het Prinsjescabaret dat zij de komende dagen in Theater Diligentia in Den Haag speelt. De cabaretière heeft een aantal jubelliederen gemaakt waarin zij de erotiek van de verschillende lijsttrekkers voor de komende Tweede Kamerverkiezingen bezingt. Zij doet dit op de melodie van bekende songfestivalliedjes. Het publiek in de zaal moet meezingen.
Wallis de Vries bracht in de studio Oh ik hou van Henri ten gehore, een lofzang op CDA-leider Henri Bontenbal op de melodie van J’aime la vie, het lied waarmee Sandra Kim in 1986 voor België het liedjesfestijn won. Bij gebrek aan ander publiek nodigde de comédienne Frits Spits uit om mee te zingen. “Je weet niet wat je de luisteraars aandoet”, probeerde Spits nog, maar zijn gast was erg stellig.
In het lied vergelijkt Wallis de Vries het CDA met een dood paard. Maar Henri Bontenbal zou met zijn “toverzaad” de partij toch nog tot leven kunnen wekken. Na het unieke optreden beloofde Spits “plechtig dat ik nooit meer ga zingen”. Dit tot grote spijt van Sanne Wallis de Vries: “Wat jammer!”
BuzzE




