Programmadirecteur Sky Radio deelt ‘geheim’ van 35-jarig bestaan

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

Sky Radio bestaat op de dag af 35 jaar. Programmadirecteur Uunco Cerfontaine deelt daarom het ‘geheim’ van de zender. “Je moet zorgen dat je meebeweegt”, zegt hij tegen het ANP.

Het ‘geheim’ van Sky Radio, een zender zonder dj’s en met alleen non-stop muziek, is volgens Cerfontaine in een zin samengevat “de luisteraar centraal stellen bij alles wat je doet. Bij Sky werd en wordt wekelijks gemeten of de luisteraars een bepaald nummer vaker, even vaak, minder vaak of helemaal niet meer willen horen. En de uitkomst van die publiekspanels zijn leidend bij het samenstellen van onze playlist. Dit zijn nuttige inzichten, want dit verschilt best vaak van hoe programmamakers denken.”

Volgens Cerfontaine, die sinds 2010 bij Sky Radio werkt, is het als radiozender de kunst om relevant te blijven. “Zorg dat je meebeweegt met de wensen van de tijd, want er is natuurlijk wel wat veranderd in die 35 jaar. Je moet niet alleen inhoudelijk zorgen dat je erbij blijft, maar ook de distributie moet op orde zijn. Het is heel belangrijk dat je wel goed te vinden bent. Als de mensen je niet meer ontvangen, gaan ze gewoon op zoek naar iets anders dat ze ook leuk vinden.”

The Christmas Station

Een goede radiozender heeft volgens Cerfontaine een aantal ijkpunten waarmee deze zich onderscheidt van andere stations. Zo wordt Sky Radio jaarlijks vanaf eind november omgetoverd tot The Christmas Station, de plek waar luisteraars terechtkunnen voor kerstmuziek. “Voor veel mensen geldt: kerst = Sky”, zegt de programmadirecteur. “In die periode bereiken we gemiddeld 6 miljoen mensen. Het blijft voor ons ook altijd heel bijzonder dat zoveel mensen de gezelligste tijd van het jaar samen met ons vieren.”

“We zijn in december eigenlijk meer dan ooit bij de luisteraar”, vervolgt Cerfontaine. “Dat zijn we het hele jaar al, maar met kerst zijn we een soort sfeer in huis. Een soort extra iets waardoor de kerst af is. We zijn dan toch echt de ‘finishing touch’ van je kerst. Als je de kerstboom aan het opzetten bent en je zet Sky erbij aan, dan klopt alles. Dat vinden wij jaarlijks het allerleukste om te doen.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.