RAYE scoort recordaantal nominaties bij BRIT Awards
RAYE is dit jaar de grootste kanshebber bij de BRIT Awards, de belangrijkste Britse muziekprijzen. De zangeres maakt kans in zeven categorieën en dat is een record.
Tot nu toe stond het hoogste aantal nominaties in één jaar op zes. Dat lukte alleen Craig David, Gorillaz en Robbie Williams. RAYE kan in maart naar huis gaan met onder meer de beeldjes voor artiest van het jaar, beste nummer en beste album, werd woensdag bekendgemaakt.
Dat de organisatie het aantal genomineerden voor twee genderneutrale categorieën heeft verdubbeld naar tien nadat vorig jaar voornamelijk mannen waren genomineerd, is direct te merken. In de categorie artiest van het jaar zijn zes van de tien kanshebbers vrouw. RAYE strijdt tegen onder anderen Dua Lipa en Jessie Ware. In de categorie internationale artiest van het jaar is het verschil nog groter: Olivia Rodrigo en Taylor Swift horen bij de acht vrouwen die kans maken op dat beeldje.
In de categorieën artiest van het jaar en beste album ontbreken wel bekende namen als Ed Sheeran en Lewis Capaldi, ondanks hun succes in de Britse charts afgelopen jaar. De zangers maken wel allebei kans op de prijs voor beste nummer.
De BRIT Awards worden op 2 maart uitgereikt in de O2 Arena in Londen.
BuzzE




