Regisseur Greenbaum hoopt op succes met grofgebekte hondenfilm

Films met dieren in de hoofdrol zijn vaak geschikt voor kinderen, maar bij de film Doggy Style, die vanaf donderdag in de bioscopen draait, is dat zeker niet het geval. “De film is absoluut gemaakt voor volwassenen. Neem je jonge kinderen niet mee”, zei regisseur Josh Greenbaum in een gesprek met het ANP.
De film gaat over het hondje Reggie (stemrol van Will Ferrell) die door zijn baasje op straat wordt gezet. De komedie volgt vervolgens het hondje dat met behulp van drie andere zwerfhonden wraak gaat nemen op zijn voormalige baasje. Naast Ferrell zijn ook Jamie Foxx, Isla Fisher en Randall Park in de film te horen.
Bijna de hele film is gedraaid met echte honden. “Er is een oud gezegde in Hollywood: werk nooit met dieren of kinderen. Ik heb me daar duidelijk niet aan gehouden”, lacht Greenbaum. Volgens de filmmaker is er alleen computeranimatie gebruikt voor dingen die de honden echt niet konden en om de honden te laten praten. “Want ik ben er niet in geslaagd om de honden te leren praten.”
In de film zitten veel seksgrappen en wordt volop gescholden. “Ik hoop ook dat de titel al helpt om aan te geven dat het niet voor kleine kinderen is”, zegt Greenbaum daarover. De regisseur denkt dat de film over de grofgebekte viervoeters in veel landen een succes kan worden. “Bepaalde grappen in films werken niet overal even goed”, beseft de regisseur. Greenbaum verwacht dat dat voor Doggy Style geen probleem zal zijn. “Iedereen over de hele wereld weet hoe honden zich gedragen. En we gebruiken grappige stemmen om weer te geven wat ze zouden kunnen denken. Dus ik hoop en verwacht dat de film het internationaal goed doet.”
BuzzE