Rens Kroes heft haar bv op
Rens Kroes heeft haar bedrijf Kitchen & BEES B.V. opgeheven. Dat blijkt uit recente documenten van de Kamer van Koophandel. Het besluit komt kort nadat duidelijk werd dat het strafproces tegen haar man Sid S. volledig is afgerond.

Rens was met haar bedrijf jarenlang actief als voedingscoach en kookboekenauteur. Waarom ze precies heeft besloten Kitchen & BEES B.V. op te heffen, is niet bekend, maar de timing is opvallend te noemen.
Gevangenis
Sid S. werd vorig jaar april in hoger beroep veroordeeld tot 4,5 jaar cel voor de verkrachting van een vrouw in 2016. Omdat hij volgens justitie van plan was te vluchten naar Ivoorkust, waar Nederland geen uitleveringsverdrag mee heeft, werd hij al vóór de uitspraak vastgezet. Na de uitspraak stapte Sid nog naar de Hoge Raad, maar die verwierp het cassatieberoep in mei van dit jaar. Daarmee is het vonnis onherroepelijk: hij moet zijn volledige straf uitzitten.
Rens heeft nooit publiekelijk afstand genomen van Sid. Integendeel: ze bleef hem ook tijdens het proces steunen. In eerdere uitspraken was ze kritisch op het Openbaar Ministerie, dat ze destijds ‘ontzettend sensatiegericht’ noemde. Of ze Sid nog bezoekt in de gevangenis, is niet duidelijk.