Rick Engelkes gaat verantwoording voor coronasteun openbaar delen

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Rick Engelkes zal na ophef over de financiële steun die zijn bedrijf heeft ontvangen voor de nog niet bestaande musical Willem van Oranje de verantwoording daarvoor openbaar maken. Dat beloofde de acteur en producent maandagavond in de RTL 4-talkshow RENZE. In het najaar moet zijn bedrijf Waterfront Entertainment de subsidie kunnen verantwoorden en bepaalt het Fonds Podiumkunsten of het bedrag van 4,3 miljoen euro terecht is toegekend. “Zeker, als die verantwoording er straks is, kunnen we die openbaar doen”, reageerde Engelkes op dat verzoek van presentator Renze Klamer.

Onlangs ontstond er ophef naar aanleiding van een artikel van het Noordhollands Dagblad. De krant berichtte dat het bedrijf van Engelkes 4,3 miljoen aan coronasteun had gekregen voor Willem van Oranje, maar dat de musical er nooit was gekomen. Volgens het dagblad was het niet duidelijk wat er met het geld is gebeurd. Engelkes zegt dat aan alle voorwaarden voor de aanvraag is voldaan.

Voor Willem van Oranje moet in Delft een nieuw theater worden gebouwd, maar tot dusver staan er slechts heipalen in de grond omdat een vergunning ontbreekt. Van het uitgekeerde bedrag is volgens Engelkes een miljoen euro uitgegeven. Dat is gegaan naar onder meer de heipalen in de grond, een maquette en de hal, die niet in Nederland wordt gebouwd, vertelde de producent maandag. “De musical bestaat wel, alleen is hij er nog niet”, aldus Engelkes. “We zijn altijd door blijven investeren en ontwikkelen.”

Terugbetalen

Het Fonds Podiumkunsten liet eerder al in een reactie weten dat de toekenning “volgens de gestelde procedure is verlopen” en dat het definitieve oordeel komt na de verantwoording door Waterfront. Op basis daarvan zou het fonds ook kunnen beslissen dat een deel van of het volledige uitgekeerde bedrag moet worden terugbetaald. “Als dat zo is, dan is dat zo”, reageert Engelkes daarop.

De musical moet er eind volgend jaar echt komen. Volgens de producent is de nieuwe voorlopige omgevingsvergunning er over een paar weken en kan er dan worden begonnen aan de bouw. Ook maakte Engelkes bekend dat Theu Boermans, bekend van Soldaat van Oranje, de musical gaat regisseren. Andere castleden zijn nog niet aangekondigd.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.