Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

AMSTERDAM (ANP) – Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

Enkele honderden mensen demonstreren op het Museumplein tegen het optreden van Abramson. Ze hebben Palestijnse vlaggen bij zich en roepen dingen als “Concertgebouw schande, bloed aan je handen”. Ook roepen ze “kindermoordenaars”.

De demonstranten staan achter hekken. De politie waarschuwt hen achter die hekken te blijven, anders kan worden ingegrepen met een wapenstok. “U mag hier demonstreren, maar houd het netjes”, zo klinkt het. De ME heeft zich in een linie opgesteld voor de hekken. Ook heeft de politie een lint gespannen om toeschouwers op afstand te houden die niet bij het protest horen.

Aanhoudingen

De politie heeft meerdere aanhoudingen verricht, laat een woordvoerder weten. Hoeveel demonstranten zijn gearresteerd en bij welke groep ze horen, wil hij niet zeggen. “Het gaat om mensen die zich niet aan de regels houden, die zijn aangehouden.”

Eerder op de avond stond een groep pro-Israëlische betogers met Israëlische vlaggen in de straat naast het Concertgebouw. Daar ging opperrabbijn Binyomin Jacobs voor in een chanoekaviering. Deze groep is inmiddels weg.

Abramson zingt ook bij plechtigheden van het Israëlische leger (IDF). Om die reden had het bestuur van het Concertgebouw het chanoekaconcert aanvankelijk geannuleerd, maar uiteindelijk sloot het een compromis met de organisatie.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.