Rutte ontvangt deelnemers Invictus Games
DEN HAAG – De Nederlandse deelnemers aan de Invictus Games waren woensdagochtend te gast bij premier Mark Rutte. Het team deed in oktober mee aan de door prins Harry bedachte spelen voor gewonde militairen en veteranen in Sydney. Het was de vierde editie van het internationale paralympisch sportevenement, waaraan in totaal vijfhonderd atleten deelnamen.
Op het ministerie van Algemene Zaken ontmoetten de 23 sporters behalve Rutte ook minister Ank Bijleveld van Defensie en staatssecretaris Barbara Visser.
De Invictus Games zijn een initiatief van de Britse prins Harry. Alle deelnemers zijn militairen en veteranen die lichamelijk of geestelijk gewond zijn geraakt in de uitoefening van hun taken. De eerste editie van het sportfestijn was in 2014 in Londen. Daarna volgden Orlando (2016), Toronto (2017) en dit jaar was het de beurt aan Sydney. In 2020 worden de spelen gehouden in Den Haag, en deels in Rotterdam.
BUZZR




