Rutte tegen Polen over Legia-spelers: daar gaat de politie over

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

GRANADA (ANP) – Demissionair premier Mark Rutte is door zijn Poolse collega aangesproken op de arrestatie donderdag van twee voetballers van de Poolse club Legia Warschau. Rutte heeft duidelijk gemaakt dat de zaak de verantwoordelijkheid is van politie, justitie en burgemeester, laat een woordvoerder weten. Volgens de Poolse premier Mateusz Morawiecki heeft Rutte hem “verzekerd dat de zaak heel snel opgehelderd wordt”.

Polen is boos over de arrestatie. Nederland neemt het zelf kennelijk niet erg nauw met de rechtsstaat, klinkt het in Warschau. Terwijl Nederland een van de landen is die Polen daarover vaak de maat neemt.

Morawiecki heeft Rutte voor de EU-top in het Zuid-Spaanse Granada heel kort apart genomen en de kwestie aan de orde gesteld. Rutte antwoordde “dat dit in Nederland altijd via de gebruikelijke structuren loopt”, aldus een woordvoerder.

Fel

De Poolse premier “heeft zijn krachtige protest uitgesproken over het brute gedrag van de Nederlandse politie”, schrijft hij op Facebook. Hem zou daarop snel duidelijkheid zijn beloofd door premier Rutte.

Polen gaat volgende week zondag naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De toon van de verkiezingscampagne is fel, en daarbij moeten ook buitenlandse critici van de Poolse regering het vaak ontgelden.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.