Ryan Coogler schrijft met winst geschiedenis bij BAFTA’s
Filmmaker Ryan Coogler heeft bij de uitreiking van de BAFTA’s geschiedenis geschreven, als eerste zwarte filmmaker die een prijs won voor beste originele scenario. De Amerikaanse regisseur won met zijn film Sinners.
“Dat had ik niet verwacht”, zei Coogler in zijn dankwoord tijdens de uitreiking van de British Academy of Film and Television Arts in Londen. De regisseur, onder meer bekend als regisseur van Black Panther en Creed, sprak over de steun uit zijn omgeving. “Ik kom uit een gemeenschap die van me houdt. Zij gaven me het vertrouwen dat ik dit kon, dat ik schrijver kon worden.”
Hij eindigde zijn toespraak met een boodschap voor toekomstige filmmakers. “Laat die liefde jullie motiveren. Ik zal hier eeuwig dankbaar voor zijn.” Sinners vertelt het verhaal van twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad. De film vestigde eerder dit jaar met zestien Oscarnominaties een nieuw record.
BuzzE




