Schrijfster Astrid Roemer (78) overleden

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Schrijfster Astrid Roemer is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat bevestigt haar uitgeverij Prometheus na berichtgeving van onder meer de Surinaamse website Starnieuws. Ze brak in Nederland door in 1982 met Over de gekte van een vrouw, “een experimentele roman over de complexiteit van het vrouw-zijn”, vermeldt de uitgeverij op de website. Roemer was een belangrijke stem in de Nederlands-Caribische literatuur.

De Surinaams-Nederlandse Astrid Heligonda Roemer werd op 27 april 1947 geboren in Paramaribo. Ze woonde de laatste periode van haar leven in een appartement van Stichting De Mantel in Paramaribo, waar ze ook is overleden, meldt Starnieuws. In de jaren zestig kwam ze naar Nederland. In de jaren erna woonde en werkte ze afwisselend in Nederland en Suriname.

In Nederland kreeg Roemer belangrijke literatuurprijzen. In 2016 ontving ze de P.C. Hooft-prijs voor haar oeuvre; in 2021 kreeg ze als eerste Surinaamse auteur de Prijs der Nederlandse Letteren. In het buitenland stond ze vorig jaar na een vertaling van Over de gekte van een vrouw naar het Engels op de longlist van de internationaal vermaarde literaire prijs de International Booker Prize.

Roemers debuut was een poëziebundel, getiteld Sasa: mijn actuele zijn, en kwam uit in 1970 onder het pseudoniem Zamani. Ze schreef over thema’s zoals kolonialisme, gender en identiteit.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.