Shirt van Johan Cruijff levert onverwachte jackpot op
Een bijzonder shirt van Johan Cruijff heeft op een veiling in Parijs veel meer opgebracht dan vooraf werd verwacht. Het voetbalshirt, dat werd geschat op zo’n 30.000 tot 40.000 euro, ging uiteindelijk voor maar liefst 130.000 euro onder de hamer.
Het shirt maakte deel uit van de privécollectie van voormalig topkeeper Jean-Marie Pfaff. De Belgische oud-doelman verzamelde tijdens zijn indrukwekkende loopbaan allerlei bijzondere voetbalitems en besloot nu afscheid te nemen van een deel van zijn collectie. De veiling werd georganiseerd door het Parijse veilinghuis Millon.
Waardevol
Het Cruijff-shirt heeft een bijzondere geschiedenis. Pfaff kreeg het in 1976, tijdens zijn interlanddebuut voor België. De wedstrijd was België – Nederland in de EK-voorronde. Na afloop wisselde hij van shirt met Johan Cruijff.
Extra bijzonder is dat Cruijff er zelf nog een persoonlijke boodschap op schreef. Op het shirt staat: ,,Voor de beste en sympathiekste speler.” Dat detail maakte het item voor verzamelaars alleen maar waardevoller.
130.000 euro
Vooraf werd verwacht dat het shirt enkele tienduizenden euro’s zou opleveren, maar de uiteindelijke verkoopprijs lag daar ver boven. Met 130.000 euro bracht het minstens vier keer zoveel op als de laagste schatting. Daarmee werd het een van de opvallendste stukken van de veiling.
Pfaff sprak eerder al vol emotie over zijn verzameling. ,,Hier hangt een mix van zweet en verdriet, van winst en verlies”, zei hij over de shirts en andere voetbalstukken die hij door de jaren heen bewaarde.
Blikvanger
Toch was het shirt van Cruijff niet het duurste item van de veiling. De absolute blikvanger was een shirt van Diego Maradona uit 1986. Pfaff ruilde dat shirt met de Argentijnse voetballegende tijdens het WK van dat jaar, waarin België met 2-0 verloor van Argentinië. Maradona maakte toen beide doelpunten.
Dat shirt werd vooraf geschat op 350.000 tot 400.000 euro en bracht uiteindelijk 400.000 euro op.




