‘Sony mede-eigenaar muziekcatalogus Michael Jackson’

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

Sony Music Group is voor de helft eigenaar van de muziekcatalogus van Michael Jackson. Dat bevestigen bronnen aan Variety. De totale catalogus, bestaande uit de publicatierechten en de masters, wordt geschat op ongeveer 1,2 miljard dollar (1,11 miljard euro). Volgens Billboard zou Sony minimaal 600 miljoen dollar (ruim 550 miljoen euro) hebben betaald.

De deal omvat niet alleen het werk van Jackson zelf. Bronnen bevestigen aan Variety dat ook de legendarische Mijac-catalogus van Jackson tot de overeenkomst behoort. Het gaat om meerdere titels van succesvolle artiesten als Sly & the Family Stone, Jerry Lee Lewis, Jackie Wilson, Curtis Mayfield, Ray Charles, Percy Sledge, Dion en andere bekende acts. De royalty’s van de Broadway-musical MJ en andere theaterproducties waarin de muziek van Jackson voorkomt zijn niet ondergebracht in de catalogus.

De catalogus van Jackson is een van de meest lucratieve in de muziekbusiness, zeggen deskundigen. Zijn album Thriller uit 1982 is een van de twee best verkochte albums aller tijden. Het was de eerste plaat die dertig keer platina behaalde.

Vertegenwoordigers van Sony, de erven Jackson en Primary Wave, het bedrijf dat ook een klein deel van de rechten bezit, weigerden of reageerden niet op verzoeken van Variety om commentaar te geven op de overeenkomst.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.