Spandoeken en tekstborden bij manifestatie tegen seksueel geweld

AMSTERDAM (ANP) – Enkele honderden mensen maken zich zaterdagmiddag op voor de demonstratie tegen seksueel grensoverschrijdend gedrag, op het Amsterdamse Museumplein. Aanleiding voor de demonstratie ‘No blame, but change’ zijn de misstanden rond het tv-programma The Voice of Holland.
Initiatiefnemer Stichting Wij zijn M had slachtoffers van dergelijk gedrag en anderen die zich hiertegen verzetten opgeroepen naar de manifestatie te komen.
De demonstranten dragen spandoeken en tekstborden, met onder meer: “Kijk niet weg, doe iets”. Op het podium hangt een doek met het thema van de manifestatie.
De betoging zou eigenlijk op de Dam zijn, maar is eerder vanwege de verwachte drukte naar het Museumplein verplaatst. De presentatie is in handen van cabaretière Karin Bloemen. Verder spreken onder anderen actrice Fatma Genç, strafrechtadvocaat Richard Korver, Tweede Kamerlid voor de PvdA Attje Kuiken, FNV-vicevoorzitter Kitty Jong en Amnesty International-directeur Dagmar Oudshoorn. Ook komt onder anderen ervaringsdeskundige Sara Alaoui-Dekker aan het woord.
ANP